Jedwabna pajęczyna
Dziennik współuzależnionej
Autor: Marta Bocian

ISBN 978-83-7551-370-7
format: 12,3 x 19,5 cm
stron 200
wydanie 1
oprawa: miękka
data wydania październik 2013

Może moja opowieść pomoże innym? sprawi, że zrozpaczone załamane osoby odnajdą w sobie siłę, by wyjść z roli ofiary i przystąpić do walki o siebie? A te, które jeszcze nie spojrzały prawdzie w oczy, szybciej rozpoznają u siebie współuzależnienie? Bo ono, choć nie jest uznane jak alkoholizm za chorobę, również czyni potężne spustoszenie w duszy i ciele człowieka.

Tak rozpoczyna się pierwszy wpis z pamiętnika „Jedwabna pajęczyna, dziennik współuzależnionej”. Książki napisanej przez Martę Bocian.

Autorka z problemem alkoholizmu boryka się od wielu lat, za sprawą choroby swojego męża. I przez te wiele lat staje się osobą współuzależnioną. Zapiski z tej książki osobę która nigdy nie miała do czynienia z alkoholikiem zwyczajnie przerażają i jednocześnie paraliżują.

Ciągła walka o męża powoduje, że autorka się zatraca zapominając o własnym zdrowiu, co doprowadza ją do stanu w którym niezbędna jest pomoc fachowców. Decydując się na terapię uświadamia sobie jak wiele straciła i co współuzależnienie zrobiło z jej ciałem i duszą.

Pamiętnik ten przepełniony jest negatywnymi uczuciami, takimi jakie było życie Marty Bocian. Więc dużo w nim bólu, cierpienia,strachu, rozpaczy i strachu.

Książka jak i jej autorka są dowodami na, to że czasem mimo że wydaje się że nie ma wyjścia z danej sytuacji ono jednak istnieje. Dla pani Marty takim bodźcem było podjęcie odpowiedniej terapii, dała ona siłę do ponownego zmierzenia się z życiem.

To że, książka jest napisana w formie pamiętnika jest jej wielką zaletą. Mimo iż porusza bardzo trudny temat alkoholizmu czyta się ją dobrze i zadziwiająco szybko.

Myślę że ta książka może pomóc wielu współuzależnionym w odnalezieniu siły na podjęcie walki z alkoholizmem u swoich bliskich.

Comments on: "Jedwabna pajęczyna, dziennik współuzależnionej" (1)

  1. Warto przeczytać tę książkę:-)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: