Kolejna list od naszych czytelników. Iwona pisze:

Danielle Steel
„Dziedzictwo” 
Liczba stron: 302
Wydawnictwo: Amber

W życiu dane mi już było przeczytać kilka powieści tej autorki. To też z radością zabrałam się za lekturę kolejnej książki Danielle Steel. Szczerze, bardzo lubię te książki. Są to powieści obyczajowo -psychologiczne trzymające czytelnika cały czas w napięciu.

Główną bohaterką powieści jest Brigitte, która ma dobrą pracę, od lat też jest w szczęśliwym związku. Planuje założenie rodziny. Jednak jak grom z jasnego nieba przychodzi cios za ciosem i szczęśliwa dotąd dziewczyna traci wszystko.

Załamana próbuje na nowo układać życie.  Żeby zapomnieć o tym, co się stało pomaga matce w odkrywaniu losów swoich przodków. Na początku zajęcie to nie sprawia jej przyjemności, jednak kiedy poznaje losy Indianki Wachiwi, która po wielu perypetiach, o których przeczytacie w tejże książce trafia do Paryża.  Podczas czytania nasuwa się pytanie, jak Indianka z plemienia Siuksów poradzi sobie w pięknym, cywilizowanym mieście. Główna bohaterka postanawia wyruszyć z Bostonu do Paryża śladami Wachiwi. Tam, nie ustaje w poszukiwaniu informacji dotyczących życia młodej Indianki, a pomaga jej w tym przesympatyczny Francuz. Brigitte wraca do Bostonu z wieloma ciekawymi dokumentami, które ułatwiają mamie śledzenie historii rodziny. Główna bohaterka czuje się szczęśliwa i zafascynowana Francją oraz tym, co odkryła. Czeka ją podjęcie ważnych życiowych decyzji. Co z nich wyniknie? Przeczytajcie sami.

Książkę czyta się dobrze. Losy Brigitte przeplatają się z odległymi o kilka wieków losami Wachiwi. Jest ciekawa, lekka. Jednak, uważam, że czytałam już o wiele ciekawsze powieści tej autorki. Jest to dobra lektura na długie zimowe wieczory czytana dla relaksu.

Comments on: "Czytelniczka Iwona proponuje Danielle Steel „Dziedzictwo”" (1)

  1. Może ktoś czytał tą książkę – chętnie podyskutuję:-)!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: