Biblia pisana nadzieją

Nie czytam Biblii codziennie, choć zaglądam do niej bardzo często. Szczególnie wtedy, gdy jest mi źle i szukam pociechy. Generalnie Pismo Święte uznawane jest za książkę, na której kartach znajdziemy wiele życiowych mądrości. Dla wielu jest dziełem o wartości historycznej, literackiej, dla nieco mniejszego grona – ale wciąż szerokiego – jest zbiorem natchnionych pism, których autorzy wsłuchiwali się w głos Boży. W efekcie powstał zapis, łączący realia epoki oraz natchnienie Ducha Świętego. Dzięki Niemu Biblia do tej pory dla wierzących jest tekstem aktualnym, z którego mogą czerpać natchnienie do codziennej walki.

Cykl „Biblia pisana nadzieją” będzie poszukiwaniem właśnie tych fragmentów, które mogą obudzić nadzieję, przy okazji zaś pewnego rodzaju tłumaczeniem różnych kwestii z języka kościelnego na polski. Trudno by mi było oderwać słowa Biblii od tradycji Kościoła. Czasem będzie więcej przemyśleń, innym razem będę się odwoływać do wiedzy tych, którzy w temacie Biblii siedzą od lat. Moim celem jest przybliżenie refleksji osoby, która po prostu stara się inspirować na co dzień tym, co znajduje w Piśmie Świętym.

Zapraszam do lektury każdego zainteresowanego Biblią. Jej fragmenty będą punktem wyjścia do rozważań, które mogą pomóc w dostrzeżeniu w niej czegoś więcej, niż tylko książki, którą można wyjąć raz w roku na czas kolędy. Albo wziąć na bezludna wyspę. Myślę, że również osoby raczej sceptycznie nastawione znajdą coś dla siebie. Może zobaczą, że szukanie w Biblii pociechy nie jest takim zabobonem, jak się czasem ludziom wydaje?…

Natalia Świt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: