Od godzin popołudniowych, wczoraj (7 stycznia) media podają: KRZYSZTOF KOLBERGER- NIE ŻYJE…

KRZYSZTOF KOLBERGER to wybitny aktor, reżyser… Długo można by wymieniać. Od dwudziestu lat zmagał się z chorobą nowotworową. Nigdy nie zapomnimy jego odczytania Testamentu Jana Pawła II. Dla nas szczególnie ważne są „Strofy dla Ciebie”. I to chyba jego głos zaszczepił w Nas miłość do książek, poezji, ludzi…

Był to wielki człowiek, który nigdy nie chciał być gwiazdą… Imponował nam wielkim pogodzeniem z chorobą, z losem… Zawsze uśmiechnięty i pewny że będzie dobrze. Tak pięknie mówił, tyle mądrości było w jego słowach. A teraz możemy czytać i korzystać z jego mądrości.

Miałyśmy nadzieję że uda nam się kiedyś z Panem Krzysztofem Kolbergerem spotkać, zawsze wydawało nam się, że mamy na to czas. Dziś wiemy, że tego spotkania nie będzie…

Oto co powiedział Pan Krzysztof w jednym z wywiadów, wczytajcie się w te słowa:

„Możemy kreować rzeczywistość, pod warunkiem że przyjmujemy rzeczy tragiczne jako część życia i wpisujemy je w naszą drogę z pełną pogodą i ufnością.”

„Ludzie mi mówią: „Jak ty to robisz, że z uśmiechem opowiadasz o swojej chorobie?”. Bo traktuję to jak coś, co należy do życia. Śmierć też jest częścią życia. Jeżeli tego nie przyjmiemy, będziemy się tylko bać.”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: